Yoga Yolculuğu

IMG_2148

Yoga ile 2006 yılında sevgili arkadaşım ve ilk öğretmenim Luiza Çukurel sayesinde tanıştım. Bir süre düzensiz olarak Luiza ile yoga derslerime devam ettim. Yoga çalışmaları ve okumaları 2008 yılından sonra günlük rutinime düzenli olarak dahil oldu.

2013 yılında çok kıymetli Alper Bayraktar ile 300 saatlik eğitmenlik eğitimimi tamamladım.

Mayıs 2014’te sevgili Zeynep Aksoy ve David Cornwell (Advayta Yoga) ile 200 saatlik eğitmenlik eğitimimi tamamladım.

2015 yılında yine Advayta Yoga eğitmenlerinden Ela Erdin‘ in Temel Yoga Eğitmenlik Eğitimi’ne eğitim asistanı olarak katıldım. 2016 yılında da eğitime asistanlık yapıyor olacağım.

Yogada hep öğrenciyim 😀

2013 yılından beri aktif olarak yoga dersi vermekteyim. Grup dersleri, bireysel dersler ve şirketlere ders veriyorum. Yoga Alliance’ a kayıtlı bir yoga eğitmeniyim. (Registry ID 15286)

073

Dramenonyoga adını verdiğim performans sanatçılarının ihtiyaçlarına yönelik kinestetik/hareket çalışmalarını da içeren yoga dersim var.

Bununla birlikte travmaya hassas yoga (trauma sensitive yoga) çalışmaları yapıyorum.

Aile Dizimi sistemi ile tanıştıktan sonra Feride Gürsoy yönetimindeki aile dizimi çalışmalarına katılma şansım oldu. Çalışma ve bu sistemik terapi yaklaşımı beni derinden etkiledi. Ela Erdin Yoga organizasyonu ile İzmir’de gerçekleşen Rumen Yankulov’un Family Constallations eğitiminin operasyon kısmında görevliyim. Rumen Yankulov’ un 3 yıl sürecek olan Family Constallations (Aile Dizimi) eğitimine devam ediyorum. Eğitimde aynı zamanda çevirmenlik yapıyorum.

Yine Ela Erdin Yoga organizasyonu ile İzmir’de gerçekleşecek olan eğitimlerde hem öğrenci olarak hem de operasyon kısmında yer alıyorum:
PT. MSc. PhD(c) Görkem Dizdar ile Yoga Eğitmenleri için İleri Seviye Anatomi ve Hareket Teorisi Eğitimi
Gizem Onay Collet ile Hamile Yogası ve Doğum Sonrası Yoga Eğitmenlik Eğitimi
Benimle yoga çalışmak isterseniz iletişim bölümüne mesaj bırakabilirsiniz.